Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Rezervace a poptávky na   +420 601 301 601

Svatební dary

Chystáte se na svatbu a váháte, čím obdarovat nevěstu a ženicha? Přemýšlíte nad něčím originálním, ale nic vás nenapadá? Nechte se inspirovat.

Stále více mladých párů dává přednost svatebním darům ve formě peněz, než skleničkám, talířům, a dalšímu vybavení do domácnosti. Důvod je nasnadě. Nejde ani tak o to, že bychom se nemuseli trefit do vkusu (i když i to se stává), ale spíš o to, že se v takovém případě sejdou novomanželům třeba tři vysavače nebo čtyři sady příborů. A co pak s nimi?

Abychom se tomu vyhnuli, existují dvě varianty: buď pár zveřejní seznam věcí, které průběžně aktualizuje anebo raději taktně poprosí o finanční dary.

První možnost je dnes docela častá. Dokonce existují internetové stránky, které zřízení svatebního listu nabízejí.

Finanční dary si zase žádají originální balení. Předat tisícikoruny jen tak v obálce není úplně ono, chce to nějaký vtipný nápad.

Sehnat se dnes dají vkusné svatební krabičky určené k uschování peněz, stejně jako dárkové balení v nafukovacím balónku nebo kasička s hlavolamem, která se neotevře dokud, kulička v labyrintu nedoputuje na správné místo.

Sami si doma můžeme vyrobit třeba tři oříšky pro Popelku. Do skořápek od vlašských ořechu se jednoduše uschovají papírové bankovky a pak se ořechy slepí a potřou zlatou barvou.

Naleštěné mince zase dobře poslouží do truhly od skřítků či loupežníků.

Hledáte-li nějaký originální svatební dar, pak jistě neurazíte zážitkovými balíčky. V mírnější variantě lze darovat třeba hvězdu, pro níž si novomanželé zvolí své jméno, pozemek na měsíci nebo třeba zasazení stromu.

Z těch adrenalinovějších pak potěší třeba vyhlídkový let, seskok padákem nebo let balónem. Ten lze ostatně, po vzoru Zdeňka Svěráka ve filmu Vratné lahve, darovat i starším párům, které mají rády dobrodružství.

Novomanželům ve vyšším věku se můžete zavděčit i víkendem v pivovaru či lázních, nejrůznějšími relaxačními pobyty nebo třeba poukazem na romantickou noc na zámku. V internetových vyhledávačích je nabídek celá řada.

Poněkud netradiční dárky nabízejí humanitární organizace. Díky nim můžete udělat radost chudým rodinám v Africe. Zakoupit se dá třeba veselá koza, která zajistí mléko a časem se rozroste na celé stádo, sešity a tužky pro děti či bezpečný porod pro jednu z žen v chudých oblastech Kambodže.

Podobně je možné adoptovat některé ze zvířat v zoologických zahradách nebo v charitách, které se po světě starají o zanedbané oslíky.

U darů do domácnosti se nedoporučuje věnovat nože a nůžky. Přinášejí prý totiž smůlu a zraňují. Stejně nevhodné jsou kapesníčky, které podle pověry přinášejí slzy.

V krátkosti o nás

Jsme firma specializující se na pořádání společenských a kulturních akcí pro Vás či pro Vaši firmu. V posledních letech se specializujeme především na pořádání svateb na klíč. Zajistíme pro Vás vše od tisku pozvánek přes doprovodný program až po samotný catering. Vždy dbáme na to, aby zážitek z námi pořádaných akcí byl pro Vás tím nejlepším.

Více o nás

Novinky


Rychlé kontakty

Volejte: +420 601 301 601 Pište: info@catering-rauty.cz Classic catering U Památníku 1185 504 01 Nový Bydžov Všechny kontakty
nahoru