Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Rezervace a poptávky na   +420 601 301 601

Eko svatba

Máte s partnerem rádi přírodu? Fandíte ekologickému přístupu k životu? Pak právě vám se jistě bude zamlouvat i takzvaná Eko svatba. Pozitivní vztah k přírodě je u ní základ všeho.

O ekologických svatbách se začalo mluvit už před pěti lety. Nápad přišel z Velké Británie, kde v současnosti zažívá boom a velice rychle se rozšířil do ostatních zemí. I u nás si brzy našel příznivce.

Čím se tedy odlišuje?

Že půjde o trochu jinou svatbu, vytuší hosté už z pozvánky. Oznámení totiž obdrží buď elektronickou poštou nebo ručně psané na recyklovaném papíře. Šetří se tak papír i tisk.

Samotný svatební den je pak na hony vzdálený okázalým oslavám. To však neznamená, že by byl nějak méněcenný. Naopak, ekologická svatba může být daleko romantičtější. Třeba už jen místem obřadu. Většinou jde o rozkvetlou louku či park. K hostině to odtamtud nebývá daleko. To aby se ovzduší nezatěžovalo jedovatými plyny. Takže se z obřadu na hostinu nepřejíždí auty, ale třeba v kočáře taženém koňmi. Odvážnějším může posloužit i obyčejné jízdní kolo.

Ekologický trend se promítá i do šatů nevěsty a ženicha. Zpravidla se nechává vyrobit z konopí, bambusu, organické bavlny nebo z hedvábí. Další možností je, vypůjčit si šaty od známých nebo nechat přešít ty od rodičů. Základem je tedy organický materiál nebo takový oděv, který se použil nebo použije vícekrát.

Totéž platí o dalších doplňcích jako jsou třeba šperky nebo svatební prsteny. Nechávají se vyrobit z recyklovaného zlata a platiny.

Velkou roli hraje samozřejmě také gastronomický catering. Na svatební tabuli by neměly chybět potraviny v bio kvalitě nebo výpěstky regionálních dodavatelů. Dobrý dojem udělá rodina i potravinami z vlastní zahrádky.

V Británii rovněž k eko svatbě patří svatební dar ve formě příspěvku na charitu či svatební stromy. Ty v den svatby zasadí novomanželé na předem dohodnutém místě. Většinou se jedná o park. Zasazený strom je nejen jasným projevem náklonnosti k přírodě, ale zároveň symbolem začátku něčeho nového, co roste a vyvíjí se společně s uzavřeným manželstvím. V Británii rovněž existuje spolek, který vám strom rovnou zasadí v lese nebo v přírodní rezervaci. Přes internet se pak můžete podívat, jak se mu daří.

Stejným dárkem mohou novomanželé obdarovat svatební hosty. Jako pozornost poslouží semínko, sazenice nebo certifikát o zasazeném stromu. Podobně jako v předchozím případě jej specializovaná firma zasadí v lese pod jménem toho, komu byl darován. U Eko svateb se prostě inspiraci meze nekladou. Vše, co je šetrné k přírodě, má jednoznačně zelenou.

V krátkosti o nás

Jsme firma specializující se na pořádání společenských a kulturních akcí pro Vás či pro Vaši firmu. V posledních letech se specializujeme především na pořádání svateb na klíč. Zajistíme pro Vás vše od tisku pozvánek přes doprovodný program až po samotný catering. Vždy dbáme na to, aby zážitek z námi pořádaných akcí byl pro Vás tím nejlepším.

Více o nás

Novinky


Rychlé kontakty

Volejte: +420 601 301 601 Pište: info@catering-rauty.cz Classic catering U Památníku 1185 504 01 Nový Bydžov Všechny kontakty
nahoru